Produkcja animacji

Animacja stała się bardziej popularna i lubiana niż tradycyjny film! Wszystko przez to, że animacja ma ogromny, wciąż odkrywany potencjał. Poza tym nowe technologie, gadżety i programy graficzne pozwalają na tworzenie zaskakujących obrazów, dodawanie efektów niemożliwych do zrobienia za pomocą tradycyjnej kamery. Produkcja animacji jest coraz bardziej zaawansowana i wciąż zaskakuje nowymi rozwiązaniami.

Jednak stworzenie animacji nie jest proste. To zadanie długotrwale, wymagające ogromnej precyzji, wprawy, graficznego wyczucia. Mimo najlepszego sprzętu nic nie zastąpi pracy człowieka. Produkcja animacji to przede wszystkim praca kreatywnego, profesjonalnego zespołu grafików. Dokładnie tak jest w naszym studio Simple Frame. Tworzeniem animacji zajmujemy się od kilkunastu lat. Widzimy jak bardzo zmieniły się etapy produkcji i możliwości animacji. Lubimy mieszać style, tworzyć nowe połączenia. Dzięki temu odkrywamy nowe możliwości jakie daje animacja 2D i animacja 3D.

Produkcję zaczynamy przede wszystkim od napisania scenariusza i dobrania odpowiednich technik. W zależności od przeznaczenia animacji stosujemy odpowiednie efekty i zabiegi stylistyczne. Zależy nam, żeby animacje, które robimy były najwyższej jakości i możliwie najlepszej kreacji. Dopiero jakość, która idzie w parze z ciekawym, kreatywnym obrazem jest skuteczna i przynosi efekty.

Animacją można pokazać wszystko! To wiele zmienia i daje dużo możliwości promocyjnych, szczególnie branży przemysłowej i medycznej. Działanie leku, budowa maszyny, etapy rozwoju- dopiero dzięki animacji można wszystko to atrakcyjnie przedstawić widzom.