Filmy produktowe czy aniamcje produktowe? Które technika jest lepsza?

Animacja i filmy są świetnymi narzędziami marketingowymi, szczególnie filmy produktowe i animacje produktowe. Ważne jest jednak, aby zrozumieć różnice między nimi. Animacja może być o wiele tańsza niż produkcja filmowa, ale jest też trudniejsza do sprzedania na niektórych rynkach. Filmy są łatwiejsze w produkcji i mają mniejsze ryzyko niepowodzenia niż animacja, co czyni je popularnym wyborem dla wielu firm. Wszystko sprowadza się do tego, czego potrzebujesz od swojego wideo lub animowanej reklamy!

Animacja i film są bardzo skutecznymi narzędziami do przekazywania informacji. Mają swoje różnice ale czy któraś technika jest mniej lub bardziej skuteczna? Oczywiście, że nie. Wszystko zależy od tego co chcesz przekazać, jakie informacje i o jakim produkcie. Niektóre rzeczy są niemożliwe do pokazania za pomocą tradycyjnego filmu. Tu jedyna możliwością jest właśnie animacja.

Największa różnica w produkcji animacji i filmu leży to taka, że animację tworzymy od początku do końca na komputerze. Film to znacznie większe przedsięwzięcie. Trzeba zorganizować cały plan, przygotować miejsce, rekwizyty, scenografię, aktorów. Czasem przygotowania trwają kilka tygodni. Animacja natomiast powstaje od początku do końca w studiu, przy użyciu odpowiedniego sprzęt czy programów. Kluczową rolę w produkcji animacji odgrywają umiejętności animatorów, grafików. Dzisiejsza technologia poszła na tyle do przodu, że programy i sprzęt dają nieograniczone możliwości. Animacją możemy pokazać wszystko! W każdym stylu, w każdym charakterze. Filmy produktowe i animacje produktowe są świetne do budowania wizerunku i do działań marketingowych. Technika nie wpływa na skuteczność. Wpływa jakość i ciekawy efekt końcowy. I to właśnie na tych dwóch rzeczach trzeba się najbardziej skupić.